EFEKTYVUS PROJEKTŲ VALDYMAS

KRITINĖS GRANDINĖS PROJEKTŲ VALDYMAS
(CRITICAL CHAIN PROJECT MANAGEMENT)

REGISTRUOKITĖS NEMOKAMAI KONSULTACIJAI

Registruokitės nemokamai konsultacijai

Užpildykite laukelius žemiau ir mes susisieksime su Jumis per artimiausias 8 darbo valandas.

PAGRINDINĖS PROBLEMOS, SU KURIOMIS SUSIDURIA PROJEKTINĖS APLINKOS ĮMONĖS:

 • projekto eigoje įvyksta daug pasikeitimų;
 • laiku negaunami ištekliai, nors jie ir buvo pažadėti;
 • reikalingi dalykai (dokumentacija, leidimai ir t.t.) nebūna paruošti laiku dėl kitų skyrių kaltės;
 • viršijami biudžetai;
 • klientai smarkiai keičia savo norus projekto eigoje.

KODĖL KRITINĖS GRANDINĖS METODAS?

Dažnai, projekto valdymo laikotarpiu nuo jo pradžios iki pabaigos atsiranda neišvengiami konfliktai tarp ribotų resursų (žmonių ar pinigų). Tol kol visi projektų resursai nėra kokybiškai matuojami ir sekami, tol rasti kompromisą ir priimti geriausią objektyvų sprendimą atsiradus konfliktui tarp resursų nebus įmanoma. Dabartinės projektų valdymo metodikos nenumato būtinų metrikų stebėjimo, reikalingų stabiliai valdyti kritinį projekto kelią ir apsaugoti jį nuo dažnų pakitimų. Todėl yra būtina pasirinkti tokį projektų valdymo metodą, kuris užtikrintų nuolatinį reikalingų metrikų stebėjimą ir nuoseklumą. Kritinės grandinės projektų valdymo planavimas yra priimtiniausias, siekiant, kad projektai būtų įgyvendinti laiku, įtelpant į reikiamą biudžetą bei pagal iš anksto numatytą specifikaciją. Kaip? Nuolatinis (proaktyvus) Kritinės grandinės stebėjimas ir išankstiniai įspėjimai iki kol susiduriama su rimtomis problemomis, leidžia projektus užbaigti laiku ir taip, kaip buvo planuota. Šis metodas leidžia konkrečiai nustatyti, kurios užduotys kelia pavojų visam projektui, siekiant jį atlikti laiku ir kokybiškai.

PAGRINDINIAI KRITINĖS GRANDINĖS PROJEKTŲ VALDYMO METODIKOS BRUOŽAI

 1. „Buferių“ valdymas: vienas pagrindinis buferis yra paliekamas ilgiausios projekto valdymo grandinės pabaigoje, kuri labiausiai priklausoma nuo resursų ir su jais susijusių užduočių. Kiti buferiai paliekami integracijos su Kritine grandine taškuose. Buferiai teikia išankstinius perspėjimo signalus, kur reikalingi periodiniai projektų vadovų įsikišimai.
 2. Trikdžių valdymas: daugelyje projektų svarbiausia ne tik kritinis projekto kelias, bet ir resursų, priskiriamų įvairioms projekto užduotims, pasiekiamumas, kas nulemia visą projekto išpildymą laiku. Toks resursų pasiekiamumo žemėlapis yra būtinas, siekiant vykdyti projektą be trikdžių. Kritinės grandinės metodas leidžia šiuos trikdžius pastebėti ir valdyti realiu laiku pagal TOC (apribojimų teorijos) metodą.
 3. Našumo didinimas: Kritinės grandinės metodas parodo kaip apsaugoti projektus nuo laiko švaistymo, pavyzdžiui, dėl dažnų prioritetų pasikeitimų, streso ir per didelio skaičiaus užduočių vienu metu (angl. multitasking).

Veiksniai, kurie įprastais metodais valdomoje projektinėje aplinkoje pailgina projektų trukmę:

 • Parkinsono dėsnis – kai darbo trukmė išsiplečia tiek, kiek buvo planuota, net jei įmanoma buvo pabaigti anksčiau, t. y. užduotis trunka visą jai įvykdyti skirtą laiką;
 • Studento sindromas – reiškinys, kai etapo ar užduoties pabaigoje darbas vyksta intensyviau, nei etapo ar užduoties pradžioje, t. y. didžiąją dalį užduoties trukmės ji yra vykdoma gerokai mažesniu intensyvumu;
 • Daugiaužduotiškumas (angl. multitasking) – kelių užduočių vykdymas vienu metu, nuolat šokinėjant nuo vienos prie kitos.

TOC Kritinės grandinės metodas, vadinamas CCPM (angl. Critical Chain Project Management), pateikia priemones, skirtas sumažinti arba visiškai eliminuoti minėtų trijų neigiamų veiksnių poveikį. Be to, CCPM yra veiksmingiausias projektų valdymo metodas daugiaprojektinėje aplinkoje.

Apribojimų teorijos Kritinės grandinės projektų valdymo metodo taikymas (TOC CCPM) leidžia pasiekti tokių išmatuojamų rezultatų:

 • iki 50% sumažėja dabartinis projektų vykdymo laikas;
 • per tą patį laiką atliekama nuo 15 iki 50 % daugiau projektų;
 • panaikinamas šokinėjimas tarp užduočių ir išteklių.

KRITINĖS GRANDINĖS METODAS:

 • Skirsto projekto etapus į lengvai valdomas ir stebimas užduotis bei sukuria tokią projekto priežiūrą, kuomet dėmesys sutelkiamas į tarpinius ir galutinius tikslus.
 • Suskirsto resursų darbo apkrautumą pagal labiausiai užimtus, taip parodydamas potencialiai perkrautus resursus, kuriuos reikia apsaugoti.
 • Apsaugo nuo galimų problemų, kontroliuojant kiek daug projektų bus tame pačiame procese tuo pačiu metu, taip pasiekiant daugiau sėkmingai laiku įvykdytų projektų.
 • Sutelkia dėmesį į tuos projektus ar užduotis, kuriose reikiamas vadovybės įsikišimas nedelsiant.
 • Projektų vadovams parodo kaip įvykdyti prioritetines užduotis nepastatant kitų projektų į rizikingą situaciją.
 • Tiksliai nuspėja ar projektas baigsis laiku.

Sėkmingas projektų valdymas nebus įmanomas, be kokybiškos ir patikrintos projektų valdymo programinės įrangos. TOC sprendimai rekomenduoja – JAV apribojimų teorijos praktikų kurtą programinę įrangą Exepron. Tai projektų valdymo programinė įranga, pasiekiama internetu (debesų kompiuterijos pagalba), kuria naudojasi vienos didžiausių pasaulio korporacijų iš įvairiausių sektorių:
- Gamyba
- Remontas (aptarnavimas) ir priežiūra
- Statyba
- Projektavimas ir inžinerija
- Aviacija ir gynyba
- Valstybės sektorius
- Laivų statyba ir remontas
- Nafta ir Dujos
- Komunikacijos
- Programinės įrangos kūrimas
- Produktų kūrimas
- Moksliniai tyrimai ir technologijų plėtra
- Sveikatos sektorius
- Renginių organizavimas
- Finansinės paslaugos
- Teisinės paslaugos ir kt.


Kviečiame perskaityti Neriaus Jasinavičiaus 2014 m. balandžio mėn. publikuotą straipsnį “Verslo Klasėje”: “Projektai greitai, pigiai ar kokybiškai?”. Straipsnis pasiekiamas čia: http://goo.gl/ZUXPmr

KUO GALIME BŪTI NAUDINGI?

KVIEČIAME PUODELIO ARBATOS!

Kviečiame registruotis į nemokamą valandos individualią konsultaciją, kurios metu išsiaiškinsime rūpimus klausimus bei kuo galime būti Jums naudingi.

Arba susisiekite su mumis tiesiogiai el. paštu: info@toc.lt arba tel.: 852123381

PROJEKTINĖS APLINKOS ĮMONĖS SU KURIOMIS JAU DIRBOME:

ĮGYVENDINTŲ PROJEKTŲ PAVYZDŽIAI IR ATSILIEPIMAI

LAIKAS - PINIGAI. MOKĖMĖS ĮGYVENDINTI PROJEKTUS LAIKU

Mūsų įmonėje projektinė veikla pradėta taikyti gana neseniai, tad poreikis sužinoti daugiau apie projektų valdymą atsirado natūraliai. Dauguma mūsų darbuotojų yra projektų vadovai, tai jiems būtina turėti išsamių teorinių ir praktinių žinių apie projektų valdymą, kritinę grandinę.

Kviesdamiesi „TOC sprendimų“ ekspertus pirmiausia tikėjomės labai konkrečių problemų sprendimo. Problemų, kurios yra visų projektų vadovų „galvos skausmas“, ir problemų, kurios susijusios būtent su mūsų verslo specifika. Kaip susitvarkyti procesus, kad projektai vyktų sklandžiai, nevėluotų, neviršytų numatyto biudžeto? Visi puikiai žino, kaip svarbu, kad projektas būtų įgyvendintas laiku. Juk laikas – pinigai. Kaip svarbu, kad dėl skubos nenukentėtų kokybė – juk būtent kokybė leidžia mums užimti svarbią vietą rinkoje.

Labiausiai mūsų komandai patiko tai, kad „TOC sprendimai“ į projektų valdymą apskritai pažvelgė per mūsų įmonės prizmę, rėmėsi mūsų jau įgyvendintais projektais. Tai labai svarbu – bendrus dėsnius prisitaikyti sau.

Dabar tai, ką sužinojome, stengiamės taikyti praktiškai. Peržiūrėjome daugumos projektų kalendorius, perdėliojome darbus. O rezultatus tikimės pajusti jau greitu laiku, kai baigsime įgyvendinti pradėtus projektus.

Kristina Mažeikytė, UAB „DK PZU Lietuva“ Marketingo departamento direktorė

BENDRAUKIME:

UŽSIPRENUMERUOKITE NAUJIENAS: