TLS

TOC, LEAN ir Six Sigma metodikų sinergija

TOC (Theory Of Constraints) – tai metodika, kuri reikalauja analizuoti visą sistemą, ieškant kertinių sistemos taškų. Kertiniai taškai nulemia visos sistemos našumą. Jeigu medicinos terminais, tai labiausiai atitiktų diagnostiką. Reikia surasti, kur sistemoje kažkas veikia neteisingai.

LEAN metodika koncentruojasi į pridėtinės vertės nenešančių veiklų šalinimą. Medicinoje tai atitiktų gydymo etapui, nes šaliname priežastis, kas neleidžia konkrečiam organui normaliai funkcionuoti.

Six Sigma, tai kokybė. Bet kaip mes ją suprantame? Aš stengiuosi vadovautis kuo paprastesniu supratimu. Yra sukurtas šablonas. Ir jeigu jį kopijuojame, tai kopija neturi nukrypti nuo originalo. Jeigu bus nukrypusi daugiau negu numatyta, gauname broką. Medicinoje reabilitacijos etape jūsų organizmą stengiasi privesti prie sveiko žmogaus normų. Ir ten, kur yra nukrypimas (neva brokas), imamasi veiksmų. Beje, kai išleidžia iš gydymo įstaigos, jums įduoda visą pluošta rekomendacijų. Čia jūs turėtumėte imtis Six Sigma metodikos ir nenukrypti nuo rekomendacijų, nes kitaip gausite broką t.y. atsinaujinančią ligą.

Taigi kiekviena metodika koncentruojasi į tam tikrą klausimą. TOC labiau į klausimą „kur blogai?“,LEAN – „kaip greitai viską pakeisti, kad būtų gerai?“, o Six Sigma – „kaip garantuoti, kad pakeitimai išliktų?“.

Aišku, šie klausimai yra sąlyginiai, nes metodikos nestovi vietoje ir vystosi. Tiksliau – susilieja. Tarkim, LEAN deklaruoja, kad nėra prasmės jos naudoti visur ir viskam, reikia pirmiausia nustatyti, kur apsimoka. Ir tada galima rasti nuorodas į TOCSix Sigma irgi nestovi vietoje, todėl dalį LEAN metodikos idėjų pasiskolino ir įvardijo savo terminais.

Paminėtos metodikos tiesiog papildo viena kitą, ir jas naudojant reikia neužmiršti, kad kiekvienai ligai yra savo vaistas, o konsultantas, kaip geras daktaras, turi parinkti tinkamą metodiką problemai spręsti. Ir bėkite nuo tokių konsultantų, kurie sako, kad TOC  ar LEAN yra pati geriausia metodika, nes tai skamba, kaip aš turiu vaistą nuo visų ligų. Tokiais vaistais jau seniai niekas netiki.

 

Nuo 2005 nemažai konsultantų dirba, siekdami apjungti visas šias tris metodikas po pavadinimu TLS.

Daugiau informacijos rasite čia

GALIME JUMS PADĖTI ŠIOSE SRITYSE:

VEIKLOS PROCESŲ AUDITAS

KVIEČIAME PUODELIO ARBATOS

Kviečiame registruotis į nemokamą valandos individualią konsultaciją, kurios metu išsiaiškinsime rūpimus klausimus bei kuo galime būti Jums naudingi.

Arba susisiekite su mumis tiesiogiai el. paštu: info@toc.lt arba tel.: 852123381

UŽSIPRENUMERUOKITE NAUJIENAS: