VEIKLOS PROCESŲ EFEKTYVUMO DIDINIMAS TAIKANT TOC IR LEAN METODIKAS

VEIKLOS PROCESO EFEKTYVUMO DIDINIMAS

REGISTRUOKITĖS NEMOKAMAI KONSULTACIJAI

Registruokitės nemokamai konsultacijai

Užpildykite laukelius žemiau ir mes susisieksime su Jumis per artimiausias 8 darbo valandas.

Esame veiklos procesų efektyvumo konsultantai. Diegiame TOC ir LEAN metodus visuose įmonės valdymo procesuose.

Projektas dažniausiai trunka 12-18 mėn. Per šį laiką mūsų įmonės ekspertai padeda Jums pertvarkyti įmonės valdymo procesus iš esamų į daug efektyvesnius. Diegimo procesas yra detaliai suplanuojamas pirmojo etapo (proceso audito) metu. Vėliau nustatytas diegimo planas yra įgyvendinamas patyrusios ekspertų komandos, kuri diegimo metu glaudžiai dirba su kliento darbuotojais.

Įmonės veiklos procesų efektyvumo didinimo tikslas – aprašyti ir standartizuoti įmonės procesus bei įdiegti efektyvius šiuolaikinius procesų valdymo metodus (LEAN, TOC - Apribojimų teoriją).

 

Siektini išmatuojami projekto rezultatai:

  • apyvarta išauga nuo 20 iki 40 procentų (tame tarpe ir eksportas);
  • darbuotojų darbo našumas padidėja nuo 15 iki 50 procentų;
  • įdiegiami skaidrūs, valdomi, išmatuojami procesai ir užtikrinamas ilgalaikis kompanijos konkurencingumas.

Standartiniai projekto etapai:

  1. Procesų auditas – planavimo etapas;
  2. Diegimas;
  3. Naujos sistemos stabilizavimas.

Kviečiame perskaityti N. Jasinavičiaus straipsnį apie "Sveiko proto metodikas" bei geriau suprasti kuo gi skiriasi TOC, LEAN ar Six Sigma metodikos: http://goo.gl/BT4mBv

KUO GALIME BŪTI NAUDINGI?

KVIEČIAME PUODELIO ARBATOS!

Kviečiame registruotis į nemokamą valandos individualią konsultaciją, kurios metu išsiaiškinsime rūpimus klausimus bei kuo galime būti Jums naudingi.

Arba susisiekite su mumis tiesiogiai el. paštu: info@toc.lt arba tel.: 852123381

ĮMONĖS SU KURIOMIS JAU DIRBOME, DIEGDAMI TOC IR LEAN METODUS:

ĮGYVENDINTŲ PROJEKTŲ PAVYZDŽIAI

UAB "ARIMEX" ĮDIEGTA PAŽANGIŲ VADYBOS METODŲ SISTEMA

„Nors LEAN sistemos naudą geriausiai galima pamatyti tik po kelerių metų, tačiau jau dabar džiaugiamės 58% sutrumpintu produktų keitimo laiku, 10% padidintu fasavimo greičiu. Formalus metodikos diegimo etapas jau užbaigtas, tačiau ir toliau remsimės pagrindiniu LEAN principu – nuolatinis tobulėjimas.“

AUDRIUS JANIŪNAS, UAB "ARIMEX"

Plačiau apie projektą

UAB „Arimex“ įdiegta pažangių vadybos metodų sistema

UAB „Arimex” užbaigė projektą „Pažangių vadybos metodų” diegimas (Nr.VP2-2.1-ŪM-03-K-02-179), įgyvendinant Lietuvos 2007 – 2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo strategiją.  Šis projektas buvo vykdomas trimis etapais: maisto saugos valdymo sistemos pagal BRC standartą įdiegimas, standarto sertifikavimas bei veiklos procesų vadybos metodo LEAN diegimas.

Nepriklausomi auditoriai patvirtino, kad UAB „Arimex“ atitinka „BRC Food“ standarto reikalavimus ir įmonei pakartotinai suteiktas A – aukščiausio pranešto audito lygio sertifikatas. Tai reiškia, kad bendrovė turinti šį sertifikatą yra vertinama kaip patikima maisto produktų tiekėja. Sertifikatas užtikrina, kad įmonėje tiksliai valdomas ir griežtai kontroliuojamas žaliavų įsigijimas, gamybos procesas, produktų sandėliavimas. Visos įmonės, gavusios BRC sertifikatus, yra skelbiamos viešoje internetinėje duomenų bazėje, kurioje bet kas gali rasti patikimus partnerius bendradarbiavimui.

Pagal LEAN diegimo programą UAB „Arimex” įdiegti 5 sistemos metodai:

Kaizen – nuolatinis tobulėjimas. Visi organizacijos darbuotojai įtraukti į organizacijos procesų gerinimą teikiant pasiūlymus, kaip padidinti efektyvumą, šalinti nuostolius, gerinti saugą ir kokybę;

SW – standartizuotas darbas. Aprašyti įmonėje vykstantys procesai, siekiant padidinti darbuotojų kuriamą vertę;

SMED – greitas perėjimas, siekiant sutrumpinti vykstančius procesus ir greičiau pasiekti reikiamą rezultatą;

5S – vizualus valdymas, kurio metu sutvarkytos darbo vietos, įrankiai, standartizuotos tvarkos užtikrinimo procedūros;

Kanban – atsargų valdymas, siekiant užtikrinti optimalų atsargų kiekį organizacijoje.

Įmonei diegti LEAN sistemą padėjo UAB „TOCsprendimai“.

„UAB Arimex vadovų tiesioginis kasdieninis dalyvavimas LEAN metodikos diegime užtikrino šio projekto prioritetą darbuotojų dienotvarkėje. Taip pat tai paskatino ir visų įmonės darbuotojų aktyvų įsitraukimą į nenaudingos veiklos identifikavimą bei šalinimą. Ko pasekoje per sąlyginai neilgą laiką buvo pasiekti reikšmingi gamybos proceso efektyvumo pagerėjimai, kurie leis kompanijai toliau stiprinti savo konkurencinį pranašumą bei išsilaikyti lyderio pozicijoje savo rinkoje. Taip pat tikiuosi, kad įmonės komanda nepasitenkins pasiektais rezultatais ir ateityje nepraras įgauto veiklos procesų tobulinimo greičio. O įvairių LEAN tobulinimo įrankių naudojimas taps kompanijos darbuotojų kasdienybe,“ - sako Nerius Jasinavičius, TOC ekspertas.

Ekspertui antrina ir UAB „Arimex“ direktorius A.Janiūnas: „Nors LEAN sistemos naudą geriausiai galima pamatyti tik po kelerių metų, tačiau jau dabar džiaugiamės 58% sutrumpintu produktų keitimo laiku, 10% padidintu fasavimo greičiu. Formalus metodikos diegimo etapas jau užbaigtas, tačiau ir toliau remsimės pagrindiniu LEAN principu – nuolatinis tobulėjimas.“

Kviečiame pasižiūrėti LRT laidos "Lietuva gali" siužeto, kuriame UAB "Arimex" pasakoja apie pasiekimus: http://goo.gl/fjs16h

Dar kviečiame pasižiūrėti LRT laidos "Lietuva gali" siužeto, kurioje UAB "Arimex" pasakoja apie savo pasiekimus: http://goo.gl/fjs16h

ĮMONĖ NEGALI BŪTI PRIKLAUSOMA NUO VIENO ŽMOGAUS

"Norėdamas išlikti konkurencingas, privalai siūlyti geros kokybės produktą už patrauklią kainą. Kas gi sudaro mūsų produkcijos kainą? Pagrindinės sudedamos dalys yra žaliavos, energijos, darbo jėgos kaštai, gamybos laiko kaina, kurioje „slepiasi“ amortizaciniai atskaitymai, įmonės administraciniai, rinkodaros kaštai ir kt. Pagrindinėms žaliavų kainoms įtakos neturime. Energijos kaštams galime daryti tik nežymią įtaką – taupydami energiją. Darbo jėga brangsta augant pragyvenimo lygiui. Be lėšų, skiriamų įmonės vystymui – naujai įrangai įsigyti, naujiems produktams kurti – įmonė pasmerkta.  Kas gi lieka? Produkto gamybos laikas! Jei per tą patį laiką pagamintume daugiau, daugiau uždirbtume ir tuo pačiu mažintume vieno produkcijos vieneto gamybos savikainą. Taigi turime persitvarkyti ir suderinti tarpusavyje visus įmonės veiklos procesus: užsakymų gavimą, gamybos paruošimą, žaliavų tiekimą, gamybos vykdymą, produkcijos pateikimą užsakovams.

Kodėl tai padaryti pasirinkome „TOC sprendimus“? Turėjome tikslą sukurti ir įsidiegti  įmonės valdymo sistemą, kad nebūtume priklausomi nuo konkretaus žmogaus. Kaip žinia, personalas dabar nuolat keičiasi, tad patikėti tokį svarbų dalyką kaip įmonės procesų organizavimo sistema vienam darbuotojui yra labai rizikinga. Darbuotojas vieną dieną išeis, o kartu su juo – ir sistema. Kitų konsultacinių bendrovių siūlomos didelėms įmonėms pritaikytos valdymo sistemos dažniausiai būna griozdiškos, joms aptarnauti reikia daug darbuotojų. Tai mums netiko.

Galiu pasakyti, kad iš „TOC sprendimų“ gavome tai, ko tikėjomės. Atskirų procesų analizę ir kartu sisteminį požiūrį į problemas ir jų sprendimo būdus. Svarbiausia – konkretūs patarimai, ką ir kaip daryti."

Aurimas Kundelis, UAB „Sedes regia“ direktorius

BENDRAUKIME:

UŽSIPRENUMERUOKITE NAUJIENAS: